Rýchly kontakt
ORS Servis s.r.o.
  tel.: +421 915 767 203
  info@orsservice.sk
 Nájdete nás na Facebooku

Montáž infražiaričov

Potrebujete demontovať alebo osadiť nový infražiarič, ktorý by dodal do miestnosti potrebné teplo? Naša spoločnosť sa o všetko postará, a to od dovozu plošiny po osadenie nového infražiariču až po zapojenie na elektrickú sieť.

Čo sú to infražiariče?Infražiariče sú teplomety alebo ohrievače, ktoré dodávajú teplo, no nie klasickým spôsobom, akým sme zvyknutí. Bežné ohrievače ohrievajú vzduch a až od vzduchu sa ohrievali naše telá. A keďže teplý vzduch stúpa nahor, často sa stáva, že aj keď je v miestnosti teplo, na nohy je nám stále zima. Takéto prúdenie vzduchu nahor taktiež spôsobuje vírenie prachu.infražiarič

Infražiariče neohrievajú vzduch, ale priamo okolité predmety, teda aj ľudské telo. Žiarenie ohrieva až z 80% okolité telesá a iba z 20 % okolitý vzduch. Vďaka tomu nedochádza k víreniu prachu v miestnosti. Keďže ohrievajú priamo predmety, sú vhodné aj do vonkajších priestoroch, ako sú napríklad terasy alebo zimné záhrady.

Ďalšou nesmiernou výhodou je, že tento druh vykurovania nemá tepelné straty. Opäť je to spôsobené tým, že infražiariče ohrievajú priamo telesá a teplo tak neuniká vzduchom cez dvere, okná a podobne ako je to u bežných ohrievačov.

Sú vhodné aj do veľkých objektov a platí, že čím je objekt väčší a menej izolovaný, tým sú infražiariče výhodnejšie.


Výhody infražiaričov

  • Veľmi rýchly nábeh
  • Ohrieva priamo okolité predmety, nie vzduch
  • Nevíri prach
  • Úsporné ohrievanie – nízke tepelné straty vďaka vysokej účinnosti
  • Vysušuje murivo, vďaka čomu zabraňuje vzniku plesní
  • Jednoduchá, bezhlučná a bezpečná prevádzka
  • Liečivé účinky na organizmus (omladenie pokožky, urýchľuje spaľovanie tukov, zmierňuje rôzne druhy bolestí, normalizuje krvný tlak a iné)
  • Vytvára zdravé prostredie, keďže sú infražiariče nepriaznivé pre mikroorganizmy

Využitie infražiaričov je široké: sklady, terasy, zimné záhrady, reštaurácie, kúpeľne, sprchy, bazény a plavárne, podnikateľské priestory, výrobné haly a iné.