Rýchly kontakt
Kominárstvo ORS s.r.o.
  tel.: +421 915 767 203
  info@orsservice.sk
 Nájdete nás na Facebooku

Montáž komína

Komín je nesmierne dôležitý pri správnom spaľovaní paliva. Moderné spotrebiče však majú na všetky druhy palív vysoké nároky, a to hlavne na odťah spalín a ak komín nespĺňa nároky, vznikajú veľké problémy pri spaľovaní.

Pri komínoch je veľmi dôležité použiť správnu komínovú vložku. Nenasiakavosť, odolnosť voči vlhkosti a nízke teploty spalín hrajú veľkú rolu pri určovaní vhodného materiálu pre komínovú vložku. Naša spoločnosť sa zaoberá montážou a dodaním všetkých druhov komínov, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu. Ak potrebujete komín, postaráme sa o celý priebeh jeho montáže.


Vložkovanie komínovVložkovanie komínov zabezpečuje, že splodiny, ktoré vznikajú pri spaľovaní, budú cez komín prúdiť priamo do ovzdušia. V prípade, že komínové teleso už nespĺňa svoj účel, môže dôjsť k tomu, že splodiny budú prechádzať do obytných priestorov.  
Keďže moderné spotrebiče sú náročné na odťah spalín, je potrebné mať kvalitný komín. Vyvložkovanie komína zabezpečí lepší ťah komína, zabráni prenikaniu spalín do miestnosti a tiež zabraňuje vzniku požiaru.

Vyvložkovanie komína je dôležité spraviť profesionálne a použitím kvalitných materiálov, aby sa vyhlo problémom, ktoré by mohli vzniknúť nesprávnou montážou. Materiál je potrebné vyberať opatrne, podľa typu spotrebiča a paliva, ktoré sa využíva pri spaľovaní. 


Kedy ju nutné vyvložkovať komín:


  • Ak si to vyžaduje využívaný spotrebič, teda je zlý ťah komína
  • Pôvodná vložka už neplní svoj účel
  • Ak do miestnosti prechádzajú spaliny
  • Ak do komína preniká vlhkosť
  • Vyvložkovať komín je potrebné po každom frézovaní komína
  • Komínový prieduch neodpovedá platným predpisom
  • Prechod na iný druh paliva
  • Londenzát preniká do stien komínového telesa

Vložkovanie komína je pri jeho montáži dôležitou súčasťou. Na vložkovanie používame kvalitné materiály, ktoré spĺňajú SK normy. Naša spoločnosť sa dlhodobo venuje montáži komínov a tak vám vieme ponúknuť vysoko kvalitné profesionálne služby. Ak máte záujem o komín a potrebujete viac informácií, neváhajte nás kontaktovať.